Mapa stránky Press Kontakt YouTube Facebook

Múzeum letectva

Nachádza sa od roku 2002 v areáli Letiska Košice.  Je to technické múzeum poskytujúce prehľad o technickom vývoji lietadiel, leteckých motorov, prístrojov a informácií súvisiacich s letectvom. Unikátom je Galéria prezidentských lietadiel, ktorá vznikla aj vďaka podpore  bývalého prezidenta Slovenskej republiky Rudolfa Schustera, ktorý svojimi medzinárodnými  iniciatívami a osobným vkladom  pomohol získať vzácne originály lietadiel z európskych štátov, USA  i Číny , patrí k ojedinelým  nielen na Slovensku ale aj v Európe. 

Zdokumentovaný je vývoj letectva od prvých pokusov človeka dostať sa do vzduchu pomocou rôznych technických prostriedkov až po rozvoj kozmickej a raketovej techniky.

 

Múzeum letectva a leteckej techniky je koncipované do historických etáp:
° Expozícia počiatkov letectva do roku 1945
° Expozícia od roku 1945
° Expozícia prístrojovej techniky
° Galéria prezidentských lietadiel
° Cestná doprava

 

     

Pravidelná mestská hromadná doprava
doporučujeme overiť na adrese DPMK

Linka
Smer
Typ
23
železničná stanica Staré Mesto - letisko Barca
autobus
23
letisko Barca - železničná stanica Staré Mesto
autobus

Informácie:
STM - Múzeum letectva, Letisko Košice, 041 75 Košice
055 / 68 32 272 alebo 0903 747 595, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.
" target="_blank">Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.
STM Košice: 055 / 62 240 35

 

od 16. mája 2020 - novembra 2020 

utorok - piatok 9.00 - 16.00
sobota - nedeľa 10.00 - 17.00
 


Letecké múzeum Košice

{phocagallery view=category|categoryid=2|imageid=172}

nebo Map

 

 

Múzeum dopravy v Bratislave

 

Pobočka Slovenského technického múzea Košice - Múzeum dopravy v Bratislave jekomplexným múzeom dopravy, t. j. stálou expozíciou dopravných prostriedkov cestnej a železničnej dopravy. 
K prvej prezentácii významnou mierou prispeli Železnice Slovenskej republiky, ktoré poskytli exponáty koľajovej dopravy a Asociácia historických vozidiel Slovenska, ktorá zapožičala exponáty cestnej dopravy, ako aj exponáty týkajúce sa histórie dopravy z fondov Slovenského technického múzea. Vystavené zbierky reprezentatívnych dopravných prostriedkov zostávajú aj naďalej vo vlastníctve týchto inštitúcií a súkromných zberateľov.

Čítať ďalej:Múzeum dopravy v Bratislave

Múzeum J.M. Petzvala v Spišskej Belej

 Slovenské technické múzeum v Košiciach od svojho konštituovania v roku 1947 venovalo pozornosť aj osobnostiam, ktoré prispeli do celosvetovej pokladnice technického rozvoja. Jedným z týchto priekopníkov bol aj Jozef Maximilián Petzval (1807-1891), rodák zo Spišskej Belej, ktorý svojim prínosom dal nový rozmer fotografickej optike v teórii i praxi. Podnet na založenie múzea prišiel od vlastivedných nadšencov zo Spišskej Belej začiatkom 60.-tych rokov 20. storočia, ktorý neskôr vyústil do zámeru zriadiť múzeum ako špecializované so zameraním na dejiny fotografickej techniky. 

Čítať ďalej:Múzeum J.M. Petzvala v Spišskej Belej

Kaštieľ v Budimíre

Architektonicky pozoruhodný objekt kaštieľa v Budimíre je svojou polohou a impozantnosťou dobre viditeľný v smere príchodu do Košíc. Nachádza sa neďaleko odbočky z diaľnice spájajúcej Košice s Prešovom v juhovýchodnej časti samotnej obce Budimír, ležiacej v Košickej kotline v údoli rieky Torysy. Budovu kaštieľa postavili v druhej tretine 18. storočia. Je to klasicistická tereziánska stavba s neskoršími vnútornými úpravami z roku 1812.

Čítať ďalej:Kaštieľ v Budimíre

Stránka 1 z 3